5 tipp az aquaplaning elkerülésére

  1. Ellenőrizd abroncsaid!
    A profilmélységnek és az abroncsnyomásnak szerepe van a jelenségnél. Előbbi legyen minimum 3 milliméteres (a törvényi előírás szerinti 1,6 mm nem lesz elég!), míg a nyomást állítsuk a gyári előírt értékre. Ehhez persze minimum havi rendszerességgel elvégzett ellenőrzés szükséges.
  2. A sebességet a látási viszonyoknak megfelelően állítsuk be!
    Mindig a vezetési körülmények határozzák meg sebességünket. Inkább a szokottnál hamarabb és kellő finomásggal fékezzünk. A tudatosan megnövelt fékút csökkenti a felúszás (aquaplaning) esélyét.
  3. Lassíts!
    Ha az úton összefüggő vízréteget látsz (akár egy keskeny szakasznyit is), csökkentsd sebességed!
  4. Ne ess pánikba!
    Ha mégis felúszik a vízrétegen az autó, mindenképpen őrizzük meg higgadtságunk. A hirtelen mozdulatokkal és vészfékezéssel csak fokozzuk a bajt.
  5. Érezzük a tapadást!
    Próbáljunk ráérezni, hol van az a pont, ahol a gumik kezdik visszanyerni tapadásukat.
,Az aquaplaning jelenség különösen veszélyes lehet. Azt a jelenséget nevezzük így, amikor vastag vízrétegre hajt fel egy autó, az abroncsok pedig egész egyszerűen nem tudják kiszorítani a túl nagy mennyiségű vizet. A víz nyomása egyszer csak meghaladja a guminyomást, a kerekek szó szerint felúsznak a felületre. (Megszűnik a gumik és a talaj közötti kapcsolat. az autó könnyen irányíthatatlanná válik.)

De mit tehetünk, hogy elkerüljük mindezt? A Continental blogja segítségével gyűjtöttem össze Nektek 5 tippet:

pályázati logó