7 tipp, hogy túléljünk minden váratlan helyzetet, nyári kiránduláskor
Címkék
Dátum
2014.06.24. 12:35
-
Papír alapú útiterv a GPS mellé
A műholdas navigációs eszközök jelentik talán a legnagyobb segítséget utazás során. De belegondoltál már valaha, mi történne ha beadná a kulcsot a készülék? Mindezt egy olyan országban, melynek nem beszéljük a nyelvét?
Ilyenkor érhet aranyat, ha előre megterveztük és kinyomtattuk az utitervet, még a nyaralás megkezdése előtt. Ehhez a fázishoz is találunk egyébként online eszközt, amivel jól előkészített, informatív utiterveket szerkeszthetünk, nyomtatóbarát verzióban. -
Ellenőrizd a gumikat és az abroncsnyomást
Meglepődtetek, hogy ez a pont következik? Aki nem az valószínű olvasta már egyik-másik posztomat (tegye ezt továbbra is, mindenféleképpen.)
Utazás előtt vizsgáljuk át abroncsainkat, repedések, puklik, rendellenes kopás jelei után kutatva! Az ellenőrzés során ne felejtsük ki a pótkereket sem, ha van ilyen az autónkban!
Az abroncsnyomást mérjük le és korrigáljuk az optimális érték szerint, ha ez szükséges. (Legalább 3 órája üzemen kívüli autón, lehült abroncsokon végezzük a mérést!)
TIPP: Olvassátok el, KÖTELEZŐ ÉS ERŐSEN AJÁNLOTT FELSZERELÉS, NYÁRI AUTÓZÁSHOZ című írásom!
-
Készítsd fel az autót is az utazásra
Ezalatt nem csupán egy alapos autómosást értek. Győződj meg róla, hogy az autód folyadékjai fel vannak töltve (ehhez itt olvass tovább>> )
Ha olajcserére is viszed az autód, ne feledd, a tervezett olajcserénkénti gumiabroncs rotáció, körülbelül 15-20 százalékkal megnövelheti a gumiszett élettartamát.
-
Köss utasbiztosítást
Mikor néztél utoljára szét az utasbiztosítás piacon? Nem is gondolnád mi mindenre lehet biztosítást, illetve kiegészítő biztosítást kötni!
Külön kerékpár, poggyász, baleset vagy épp felelősségbiztosítás köthető. Akkor is találunk személyre szabott csomagot (online utasbiztosítás kalkulátor segítségével) ha ejtőernyőzni, raftingolni megyünk, vagy egészen egzotikus ország a célunk. -
Mindig legyen kellő benzinünk és vigyük magunkkal a pótkulcsot
Külföldi autós blogokban gyakorta ovasható, hogy sose engedd „féltank alá a mutatót!” A pótkulcs pedig többet érhet, mint az arany, ha elvész a másik egy nyaralás során. -
Felváltva vezessetek
Ennek különösen hosszabb utazások esetén van jelentősége. A hosszú, monoton vezetés, akármilyen szép is az idő, monoton és megterhelő lehet. Megoldás: Osszuk meg a volánt valamelyik utastársunkkal!
-
Tarts pihenőket!
Az előző ponttal szorosan összekapcsolódó tanács. Bizony, a nem várt eseményeket (baleseteket) nagy százalékban mi magunk okozzuk, fáradtságból, oda nem figyelésből adódan.
Még ha van is olyan utastársunk, akivel meg tudjuk osztani a vezetést, akkor nis ajánlott néhány rövid pihenőt beiktatni. Ilyenkor szálljunk ki az autóból és nyújtózkodjunk ki!
,Végre itt a nyaralások ideje, felkerekedhet a család és irány a vízpart, egy nyüzsgő nagyváros vagy egy békés hegyi házikó. Mindegy is az cél, garantált a kikapcsolódás. De biztos, hogy garantált?
Természetesen nem lehet kizárni minden kellemetlenséget, hiszen jöhet egy durvább vihar, egy túrabaleset vagy épp egy abroncsdefekt s máris keresztülhúzza számításainkat.
Jó hír, hogy ezekre kellően fel lehet készülni és pár óvintézkedéssel megelőzhető a veszteglés. Mára 7 ilyen tippet hoztam.